Co nowego w warszawskiej edycji?

Co nowego w warszawskiej edycji?

2017 rok jest wyjątkowy dla 48HFP Poland. Nie tylko dla tego, że skupiamy się na Warszawie. Postanowiliśmy rozbudować festiwal, aby dać naszym filmowcom oraz mieszkańcom stolicy możliwość rozwoju swojej wiedzy, umiejętności filmowych, ale także okazję do spotkań i poznawania się.

Podczas tegorocznej warszawskiej edycji 48HFP będziecie mogli wziąć udział m.in.:

MASTERCLASSIE, do poprowadzenia którego zaprosiliśmy znanego reżysera filmowego, członka jury jednej z warszawskich edycji konkursu. Kogo? Lubimy budować napięcie, więc niech ta informacja pozostanie na razie niespodzianką 🙂

WARSZTATACH SCENARIUSZOWYCH. Tym razem poprowadzi je dla Was Roman Przylipiak – scenarzysta, ale przede wszystkim reżyser teledysków, filmów, reklam. Człowiek o dużym doświadczeniu, który ma duży dar przekazywania swojej wiedzy i świetne poczucie humoru.

OTWARTYCH WYKŁADACH: SCENARIUSZOWYM I REŻYSERSKIM. Ten pierwszy poprowadzi również Roman Przylipiak. Dla tych, którzy chcą poznać podstawy, ale też ciekawe patenty wykorzystywane w pracy scenarzysty i jednocześnie reżysera. Postanowiliśmy też przygotować coś ekstra! Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak uczestnicy pierwszych edycji 48HFP rozwijają swoje kariery zawodowe i doskonalą się jako filmowcy. Jedną z takich osób jest Adam Radoliński – reżyser i producent kreatywny, który poprowadzi otwarty wykład reżyserski. Adam ma ciekawą perspektywę – swoje pierwsze kroki filmowe stawiał w Polsce, a ostatnie lata spędził i tworzył w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

SPOTKANIACH AUTORSKICH z laureatami poprzednich edycji. Podpytamy ich jakie są ich filmowe sekrety, co dało im 48HFP, czym teraz się zajmują. Mamy nadzieję, że będą dla Was dużą inspiracją!

SPOTKANIACH TYPU MEET&GREET. Szukacie członka ekipy? Chcecie do kogoś dołączyć? To będzie świetna okazja, żeby się poznać w nieformalnych okolicznościach i być może stworzyć wspólnie konkursowy film. Na pewno jest to szansa na spędzenie przyjemnie czasu na rozmowach i nawiązywaniu nowych kontaktów.

Szykujemy dla Was jeszcze kilka niespodzianek, o których dowiecie się na spotkaniu informacyjnym w lipcu.

Oczywiście jak co roku nie zabraknie projekcji filmów konkursowych w kinie i Gali Wręczenia.

Chcielibyście, żebyśmy zorganizowali jakiś wykład czy spotkanie filmowe w ramach festiwalu? Napiszcie do nas na kontakt@przestrzenfilmowa.org a być może Wasze marzenie się spełni 🙂

3 Comments | Views: 959
Share
Next Post
Post Written By

k.rojek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *