Jury

Jury 48 Hour Film Project Warszawa 2017

Fot: Piotr Malecki / Napo Images dla Forbes

PIOTR WOŹNIAK – STARAK

Ukończył studia na bostońskim Emmerson College, kierunek: reklama i komunikacja oraz nowojorski Parsons Univeristy. Pierwszy staż miał w nowojorskiej siedzibie McCann Worldwide, później Young & Rubicam. W 2005 roku wrócił do Polski i założył Watchout Productions. Mimo młodego wieku uhonorowany wieloma nagrodami jako producent: m.in. Złote Lwy Festiwalu Filmowego w Gdyni, Orła Polskiej Akademii Filmowej, nagrodę dla najlepszego producenta festiwalu PKO Off Camera 2015, Złote Taśmy Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Producent filmu „Bogowie” i producent wykonawczy filmu „Sztuka Kochania: historia Michaliny Wisłockiej”.

BODO KOX

Polski reżyser, aktor, scenarzysta i dziennikarz z wykształcenia. Artysta urodzony we Wrocławiu, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2010-2012 studiował na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi. Ambitny człowiek z poczuciem humoru. Za swoją „Dziewczynę z szafy” otrzymał 7 nagród i 11 nominacji na festiwalach w Polsce i za granicą, m. in. Orła w kategorii Odkrycie Roku. Filmy zaczął kręcić w roku 2003, równolegle odnosił sukcesy jako aktor. Zdobył OFFskara 2005 za najlepszą rolę męską w „Krwi z nosa” Dominika Matwiejczyka.

W 2012 roku otrzymał nagrodę dziennikarzy na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie z uzasadnieniem „za wszystko”.

MICHAŁ SOBOCIŃSKI

Michał Sobociński jest jednym z najbardziej obiecujących operatorów obrazu w Polsce. Urodzony 10 sierpnia 1987 r. w Łodzi. Pochodzi z rodziny wybitnych operatorów – jest wnukiem Witolda Sobocińskiego, synem Piotra Sobocińskiego m.in. nominowanego do Oscara za zdjęcia do filmu „Trzy kolory. Czerwony” Kieślowskiego i bratem Piotra Sobocińskiego Jr. Absolwent Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Pracę jako operator kamery rozpoczął w 2007  – jego etiuda fabularna „Ojciec” nagrodzona została „Brązową Kijanką” w Konkursie Etiud Studenckich oraz Wyróżnieniem Specjalnym Panavision im. D. Samuelsona dla Najlepszej Etiudy Szkolnej Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „Plus Camerimage” (2007).  Od tamtej pory stał za kamerą przy ponad trzydziestu projektach fabularnych, serialach i filmach dokumentalnych w Polsce i za granicą. W 2017 roku znalazł się na liście „Variety’s 2017 Artisans Impact Report” w elitarnej grupie 69 twórców filmowych, których pracę należy koniecznie śledzić, ponieważ są niezwykłymi artystami i tworzą magię kina.

.