Jury

Jury 48 Hour Film Project Warszawa 2018

Wojciech Mecwaldowski 

 

Aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Oprócz ról komediowych, takich jak w świetnie przyjętym ostatnio „Juliuszu”, zasłynął również z ról dramatycznych w takich produkcjach, jak: „Rzeźnia nr 1”, 
„11 minut”, czy „Dziewczyna z szafy”. Laureat nagrody za najlepszą główną rolę męską w filmie “Dziewczyna z szafy” podczas Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych
 “Młodzi i Film” oraz nagrody w kategorii: młody aktor, za film “Rzeźnia numer 1” na Young Film Festival. 

Joanna Kos-Krauze

Joanna Kos-Krauze fot. Maciej Zienkiewicz

 

Jest jednym z najważniejszych reżyserów we współczesnym polskim kinie. Początkowo pracowała przy programach telewizyjnych i reklamowych oraz filmach dokumentalnych. Współpracowała także przy filmach telewizyjnych z cyklu ,,Wielkie rzeczy” (2000). Z mężem – reżyserem Krzysztofem Krauze – na początku XXI wieku stworzyła jeden z najbardziej twórczych duetów w polskim kinie. Otrzymała wiele międzynarodowych i polskich nagród za filmy, których była współreżyserem.
Była pomysłodawczynią, współscenarzystką i drugim reżyserem filmu „Mój Nikifor” (2004). W 2006 jako współreżyser i współscenarzystka odebrała Złote Lwy na 31. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za kolejny obraz stworzony wspólnie z mężem, „Plac Zbawiciela”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem większości krytyków. W 2013 wielkim sukcesem okazała się „Papusza” – kolejny film stworzony przez małżeństwo Krauze, poświęcony romskiej poetce Bronisławie Wajs. Po śmierci męża w 2014 kontynuowała prace nad filmem „Ptaki śpiewają w Kigali”, poruszającym temat ludobójstwa w Rwandzie. Ukończony w 2017 roku film dostał nagrodę za grę aktorską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Jowita Budnik, grająca rolę Anny Keller i Eliane Umuhire w roli Claudine Mugambira dostały za nagrody ex-aequo za najlepsze pierwszoplanowe role kobiece. 

Joanna Kos-Krauze jest przewodniczącą Gildii Reżyserów Polskich.  

Paweł Laskowski 

Montażysta, członek Polskiej Akademii Filmowej. Współpracował z Wojciechem Smarzowskim, między innymi, przy takich filmach, jak: 
Dom zły, Drogówka, Pod mocnym aniołem czy Wołyń, za które został nagrodzony Złotymi Lwamii Orłami, w kategorii NAJLEPSZY MONTAŻ. 

Był również nominowany do Nagrody Polskiego Kina niezależnego im. Jana Machulskiego, za montaż filmu Moloch.