Dla Mediów

Nakręć film w 48 godzin i wygraj pokaz w Cannes!

Już po raz ósmy, Fundacja Przestrzeń Filmowa, organizuje warszawską edycję międzynarodowego konkursu – 48 Hour Film Project. Weekend filmowy, podczas którego, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści, będą przygotowywali filmy konkursowe, rozpocznie się  28, a zakończy 30 września 2018 roku, w Warszawie. Jest o co walczyć, bo oprócz nagród rzeczowych można wygrać wyjazd na festiwal Filmapalooza, a nawet pokaz swojego filmu na festiwalu w Cannes!

Festiwal filmowy 48 Hour Film Project odbywa się w 140 miastach na świecie, a w Polsce jest organizowany od siedmiu lat. Konkurs polega na zgłoszeniu ekipy, która przygotuje krótkometrażowy film w zaledwie weekend. Produkcja musi zawierać 3 elementy podane przez organizatora: linijkę dialogową, imię i nazwisko jednej z postaci, zawód bohatera oraz wylosowany gatunek filmowy. Wszystkie te składniki ogłaszane są podczas wydarzenia rozpoczynającego wyścig z czasem, tzw. “kick offu”. Oficjalne zasady konkursu dostępne są na stronie organizatora.

Powstałe filmy, będzie można zobaczyć w drugim tygodniu października w kinie Elektornik. Następnie zostaną ocenione przez Jury, którego skład poznamy na początku września. W ostatniej edycji jurorami byli Piotr Woźniak- Starak, Michał Sobociński oraz Bodo Kox. Wyróżnienia przyznawane są aż w 14 kategoriach, a laureaci mogą się spodziewać statuetek, nagród rzeczowych oraz voucherów na warsztaty. Zwycięzcy otrzymają bilety lotnicze na festiwal Filmapalooza w USA, gdzie powalczą o projekcję ich filmu na Short Film Corner na festiwalu w Cannes.

Do konkursu może zgłosić się każdy! Bez względu na swoje doświadczenie, wiek bądź liczbę osób w ekipie. Co roku organizowana jest również grupa na Facebooku, która umożliwia pojedynczym osobom znalezienie ekipy filmowej. Wystarczy się do niej zgłosić, podać informację o tym, jaką rolę chce się pełnić przy produkcji i z pewnością uda się znaleźć zespół!

W tym roku oprócz samego weekendu konkursowego, organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń towarzyszących. Zgłoszone ekipy filmowe będą miały okazję wziąć udział w serii spotkań tzw. “Meet&Greet”, które odbędą się w klubie “Eufemia”. Podczas nich osoby zainteresowane festiwalem spotkają się z ekipami oraz jurorami, którzy uczestniczyli we  wcześniejszych odsłonach konkursu. Jest to doskonała okazja aby poznać sposoby na zrobienie filmu w tak krótkim czasie i nawiązać nowe znajomości.
Kolejne wydarzenia przygotowane przez organizatorów to warsztaty filmowe. Osoby biorące udział w tegorocznej edycji konkursu, będą mogły wziąć bezpłatny udział w szkoleniach z pisania scenariusza, warsztatach operatorskich, a także Master Class reżyserskich. Lista prowadzących zostanie ogłoszona wkrótce.
Rejestracja rozpocznie się 9 lipca 2018. Formularz rejestracyjny dostępny będzie na stronie internetowej organizatora oraz na oficjalnym Facebooku – 48HFP Poland.

Obserwuj 48HFP Poland w mediach społecznościowych:
Facebook: https://www.facebook.com/48HFPPoland/
Instagram: @48hfp_poland

Kontakt do organizatora: 

Maria Leśnodorska
Fundacja Przestrzeń Filmowa
Mail: m.lesnodorska@przestrzenfilmowa.org

Kontakt dla mediów:

Sara El Nemr
Fundacja Przestrzeń Filmowa
Mail: elnemr.sara@gmail.com
Telefon: 668 785 203

Do pobrania:

Logo 48HFPPOLAND


Najciekawsze teksty o 48HFP Poland:

Gazeta.pl – Jak zrobić film w weekend i trafić do Cannes, czyli 48 Hour Film Project

Film – Bez feedbacków, benchmarków i briefów. Rozmowa z Aleksandrem Kozłowskim

Wyborcza.pl Katowice – Nakręć film i jedź do Cannes! 48 Hour Film Project w Katowicach

Aktivist6. EDYCJA 48 HOUR FILM PROJECT WARSZAWA

Wroclaw2016.pl – 48 Hour Film Project: Wrocław