FILMAPALOOZA 2017

FILMAPALOOZA 2017

Ponad 350 filmowców reprezentujących 97 różnych miast z całego świata przybyło do Seattle na coroczny ogólnoświatowy konkurs i festiwal 48HFP – Filmapalooza.

 

W dwóch kinach w SIFF Cinema Uptown praktycznie non stop były pokazywane zwycięskie filmy z 134 miast, w których odbyło się 48HFP w 2016 roku, 12 filmów z konkursów specjalnych oraz dwa filmy pełnometrażowe zrealizowane w 48 dni. Nie zabrakło też retrospektywy, podczas której pokazywano filmy największych czempionów festiwalu.

Były także warsztaty, które cieszyły się dużą popularnością wśród uczestników. Adobe pokazało filmowcom jak najlepiej zrobić profesjonalnie wyglądający film mając niewielki budżet i ufundowało kilka licencji Creative Cloud jako nagrody dla wybranych szczęśliwców.

Można było także wziąć udział w warsztatach scenariuszowych, tworzenia serialu internetowego, drogi od krótkiego do pełnometrażowego filmu oraz spacjalny panel dyskusyjny dotyczący kobiet w filmie, w którym wzięły udział reżyserki, scenarzystki, aktorki i producentki z Seattle.

Nie zabrakło oczywiście licznych imprez i nieformalnych spotkań w FIlmmaker Lounge, podczas których uczestnicy mieli możliwość nawiązać nowe kontakty i poznać filmowców z innych krajów.

Wszyscy bawili się świetnie. Poniżej kilka komentarzy uczestników Filmapalooza:

 

Jeszcze nie brałem udziału w wydarzeniu, w którym byłbym otoczony tyloma entuzjastycznymi, przyjaznymi, zróżnicowanymi i utalentowanymi ludźmi. Twórcza energia, którą odczuwam na Filmapalooza ożywia i inspiruje jeszcze na długo po zakończeniu festiwalu. 

Gdzie indziej można zobaczyć polski western, kenijskie łzy i angielską farsę? Tylko na Filmapalooza.

 

Rzadko możesz być w jednym miejscu i czasie, aby świętować z ludźmi z całego świata, którzy dzielą z tobą tę samą pasję do filmu. To tworzy szczególną więź, a następnie przyjaźń, a tworzenie sieci kontaktów przybiera głębszy wymiar.

 

Byłem zachwycony tym, że mogę zobaczyć tyle filmów z tak zróżnicowanych środowisk i i na tak różnym pozimie. Filmapalooza sprawiła, że chcę się rozwijać jako artysta.

 

Kulminacją festiwalu był pokaz Najlepszych Filmów oraz Ceremonia Wręczenia Nagród, podczas której zwycięzcy z każdego miasta otrzymali statuetkę za swój Najlepszy Film. Wśród nich byli laureaci edycji z Katowic, Wrocławia i Warszawy. Jury festiwalu Filmapalooza w składzie Marco Grandia – reżyser, Wayne Slaten – reżyser i scenarzysta oraz Hannah Macpherson – montażystka i reżyserka wyłonili głównego zwycięzcę, którym został film „Marginaux” ekipy RIP Productions z Lazurowego Wybrzeża.

 

Wszystkim filmowcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że tegoroczne siódemki przyniosą szczęście warszawskim laureatom.

 

Jeśli chcesz obejrzeć filmy laureatów tegorocznej edycji FIlmapalooza zajrzyj na stronę:

http://www.48hourfilm.com/filmapalooza/2017

Zobacz zwycięskie filmy, które znalazły się w selekcji festiwalu Cannes: http://48hourfilm.com/cannes

4 Comments | Views: 1049
Share
Post Written By

k.rojek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *