Jak pisać scenariusz? Przyjdź na wykład otwarty!

Jak pisać scenariusz? Przyjdź na wykład otwarty!

Już 6 września spotkamy się na pierwszym wykładzie otwartym odbywającym się w ramach Festiwalu 48 Hour Film Project Warszawa. Tematem spotkania będzie scenariusz. 

Jak pisać go pod presją czasu (w końcu mamy 48 godzin na stworzenie całego filmu), jak sprawić, by nasza krótka opowieść łapała za serce, była ciekawa, jasna i czytelna nie tylko dla widza, ale i dla całej ekipy filmowej, ale której scenariusz jest bazą filmu?

O tym wszystkim opowiedzą nasi niezawodni specjaliści i praktycy:

Agnieszka Kruk

Jakub Jakubik

Nikodem Marek

Wstęp wolny!

Spotkanie odbywa się w ramach Festiwalu 48HFP Poland organizowanego przez Fundacja Przestrzeń Filmowa. Współfinansowanie: Miasto Stołeczne WarszawaPolski Instytut Sztuki Filmowej

O naszych gościach:

Agnieszka Kruk

Agnieszka Kruk – zderzacz scriptneuronów, czyli… scenarzystka, script coach, edukatorka, organizatorka wydarzeń dla scenarzystów.

Ma dwa tytuły magisterskie z literatury współczesnej – anglistyka i niderlandystyka – uzyskane na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka scenariopisarstwa w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz PWSFTViT w Łodzi. Tłumaczka książki Lindy Aronson „Scenariusz na miarę XXI wieku, obszerny przewodnik po technikach pisania nowoczesnych scenariuszy filmowych”.
Stworzyła i przez sześć edycji organizowała festiwal dla scenarzystów Script Fiesta. Autorka programów kształcenia scenarzystów, literatów i konsultantów scenariuszowych. Wspiera rozwój projektów, pracując ze scenarzystami, producentami, reżyserami, twórcami filmów dokumentalnych oraz powieściopisarzami. Jurorka w konkursach scenariuszowych, jako ekspert ocenia projekty w programie Creative Europe MEDIA: Development, Single Project, reader w programie Le Groupe Ouest: Less Is More. Założycielka StoryLab.pro.

Jakub Jakubik – scenarzysta ekipy Drużyna Sztosu (laureat nagrody za najlepszy scenariusz 48 Hour Film Project Warszawa 2016 za film „Koło drogi”).

Nikodem Marka – team leader ekipy Drużyna Sztosu biorącej udział w 48 Hour Film Project Poland.

Zobacz film „Koło drogi”

 

Data spotkania: 6 września 2017

Miejsce: Uniwersytet Warszawski

Godzina: 19:00

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

4 Comments | Views: 4186
Share
Post Written By

k.rojek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *