Jury jubileuszowej 10.edycji 48HFP Warszawa

Katarzyna Orzechowska

Montuje reklamy, teledyski, fabularne filmy krótkometrażowe, kampanie społeczne oraz jest bardzo mocno związana ze światem dokumentu.
Filmy dokumentalne, które montowała wielokrotnie miały premiery na największych europejskich festiwalach i były licznie nagradzane. (min. Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nagroda w kategorii: Najlepszy film dokumentalny – „Wieloryb z Lorino” (Docs Against Gravity Film Festival) Nagroda dla najlepszego filmu polskiego – „Między Nami”)
Jest laureatką dwóch nagród za montaż otrzymanych od SFP na Krakowskim Festiwalu filmowym za filmy:
„Wieloryb z Lorino” (reż Maciej Cuske) oraz filmu „Żalanasz – pusty brzeg” (reż Marcin Sauter)- film znalazł się również na shortliście Cinema Eye Honors (Nonfiction Short Film “Shorts List”).
Montaż jest jej pasją, a podstawą w pracy kreatywność.

Kaja Klimek

Edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na Uniwersytetach Warszawskim i SWPS, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej.
Prowadzi program Seriaale w TVN Fabuła. W internecie działa jako Kajutex.

Tomek Naumiuk

Absolwent łódzkiej „filmówki”, ma na swoim koncie dziesiątki filmów reklamowych, za których sterami stali uznani reżyserzy. Był autorem zdjęć w filmach fabularnych i serialach, takich jak “1983” dla Netflixa, “WATAHA” dla HBO i “LETHAL WHITE” dla BBC.  W ciągu ostatnich kilku lat pracował przy kilku nagradzanych filmach fabularnych, w tym “NINA” Olgi Chajdas, “53 WOJNY” Ewy Bukowskiej, “HIGH LIFE” Claire Denis oraz premierowo pokazywanym na Berlinale “OBYWATEL JONES” w reżyserii Agnieszki Holland.

Jest niezwykle wszechstronny i lubi eksperymentować z nowymi technologiami.

Rafał Mohr

Aktor filmowy i teatralny oraz reżyser. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza na wydziale aktorskim.

Zadebiutował główna rolą w filmie Słodko-gorzki w reż.W. Pasikowskiego w 1996 roku, a w teatrze  rolą w Sędziach S. Wyspiańskiego w reż. P. Łysaka w Teatrze Polskim w Warszawie w 1998 roku. Zagrał główne role w takich filmach, jak: Słodko-gorzki w reż.W. Pasikowskiego, w reż. Egzekutor w reż. F. Zylbera, Egoiści w reż. M. Trelińskiego czy Pitbull P. Vegi. Wystąpił również w filmach: 0_1_0 w reż. P. Łazarkiewicza, W ukryciu J. Kidawy-Błońskiego, Pitbull. Ostatni pies. w reż. W. Pasikowskiego, Eter w reż. Krzysztofa Zanussiego, KlerWojciecha Smarzowskiego oraz w filmach zagranicznych Nightwatching P. Greenawaya i Summer love P. Uklańskiego. 

Na deskach teatralnych z powodzeniem gra od początku swojej drogi zawodowej. Grał m.in.w Shopping and Fucking M. Ravenhilla w reż. P. Łysaka, w Ostatnim Żydzie Europy T. Tenenboma w reż. O. Chajdas, w Trzech siostrzyczkach Trupkach M. Kowalewskiego w reż. autora. Na deskach Och-Teatru można go oglądać w  Casa Valentina w reż. Macieja Kowalewskiego, zaś w Teatrze Polonia w Metodzie J. Galcerana w reż. P. Łazarkiewicza, Happy now w reż. Adama Sajnuka oraz monodramie Wszystko, co najlepsze w Reż. Piotra Złotorowicza.W 2020 roku uzyskał certyfikację z zakresu Soul Coaching’u® . Obecnie możemy go oglądać w serialu Pajęczyna w reż. Łukasza Jaworskiego.