Jury 12. edycji 48HFP

Poznajcie jurorów 12. edycji 48HFP Warszawa! To właśnie oni, spośród 50 konkursowych filmów, wybiorą laureatów w aż 16 kategoriach, w tym laureata Najlepszego Filmu. 🤩

Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Zadebiutowała w 2012 roku na deskach warszawskiego Teatru Ateneum rolą Wnuczki w „Sile przyzwyczajenia” (reż. M. Miklasz), a w 2015 roku ukończyła Wydział Aktorski krakowskiej PWST.  W 2015 wcieliła się w postać Lei w „Dybuku” Mai Kleczewskiej oraz rozpoczęła pracę w Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie występowała m.in. w spektaklach „Chłopi” (2017) Krzysztofa Garbaczewskiego, „Capri”, (2019) Krystiana Lupy oraz ponownie w spektaklach w reżyserii Mai Kleczewskiej „Wściekłość” (2016) i „Bachantki”, (2018).
Równolegle do pracy teatralnej rozwija także swoją działalność filmową. Od 2014 roku pojawiła się m.in. w filmach „Miasto 44” Jana Komasy, „Kamienie na Szaniec” Roberta Glińskiego, „Ondynie” Tomasza Śliwińskiego, „Innych Ludziach” Aleksandry Terpińskiej. Najnowszy film z rolą pierwszoplanową aktorki „Ukryta Sieć” w reżyserii Piotra Adamskiego trafił do kin 1 września tego roku.

Laureatka nagród filmowych oraz teatralnych m.in nagrody na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni i nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za główną rolę w filmie „Sweat” Magnusa von Horna.

Dziennikarka filmowa i kulturalna, autorka książki „Jak dziewczyna” (wyd. Znak, 2023), zbioru rozmów z bohaterkami od 28 do 88 lat o ich doświadczeniach kobiecości.
Absolwentka Filmoznawstwa, Wiedzy o Kulturze, nowojorskiej szkoły filmowej NYFA oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Freelancerka, publikująca regularnie w rozmaitych mediach: od magazynów (m.in. VOGUE, PANI, Zwierciadło), przez dzienniki (Gazeta Wyborcza) po portale internetowe (Onet, Interia). W Dzień Dobry TVN przeprowadza wywiady filmowe z gwiazdami.
Współautorka podcastów „Z przyjemnością. O (pop)kulturze” Vogue Polska i „Nie spać słuchać” o serialach. Współtworzy audycję „Filmozgrani” w radiu ChilliZet.
Współpracuje z festiwalami i wydarzeniami kulturalnymi (m.in. OFF Camera, HER Docs, WATCH Docs, WFF, Kino Dzieci) jako prowadząca panele, Q&A i jurorka. Publikuje za granicą. Regularnie uczestniczy w najważniejszych światowych festiwalach, jak Sundance, Cannes, TIFF, Biennale di Venezia czy Berlinale.

Należy do organizacji głosującej na Złote Globy i Europejskie Nagrody Filmowe. Bliskie są jej idee feministyczne i ekologiczne. Psiara i koneserka kuchni wegetariańskiej. Mama dwóch chłopaków, pracę zawodową łączy z aktywnym rodzicielstwem. Wspiera działanie na rzecz równouprawnienia rodziców w branży filmowej.

Autor zdjęć, twórca CinematicVR, operator kamery. Uczęszczał do Szkoły Filmowej w Katowicach oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej. Autor zdjęć do filmów CinematicVR:„Kartka z Powstania” , „Wiktoria 1920” , „Debiutant” „Wagon” i innych. Autor wielu krótkich metraży. Współtwórca studia LuxSfera. Wykładowca konferencji „W poszukiwaniu nowego” Szkoły Filmowej w Katowicach, prelegent FilmSpringOpen, warsztatów Off-Master i innych.