Warsztaty filmowe 2023

Zapraszamy na cztery dni warsztatów filmowych, które organizujemy dla Was razem z Fujifilm Polska!🤩

Przygotujcie się na czas pełen wiedzy i tipów produkcyjnych od naszych prowadzących.

Warsztaty z produkcji filmów krótkometrażowych.
Prowadzący: Grupy Filmowej Darwin
Kiedy: 16.09-17.09.2023
Godz. sobota: 10:00-18:00, niedziela: 10:00-18:00(w trakcie przerwa obiadowa we własnym zakresie)
Gdzie: TBA
Podczas wrześniowego weekendu przejdziecie razem z prowadzącymi przez poszczególne etapy produkcji filmowej. Pogłębicie  swoją wiedzę z zakresu tworzenia filmów krótkometrażowych. Warsztaty będą składały się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej.
✔️Maksymalna liczba uczestników:25
Warsztaty operatorsko – oświetleniowe
Prowadzący: Wiktor Obrok, założyciel Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster, doświadczony wykładowca i szkoleniowiec.
Kiedy: 23-24.09.2023
Godz. sobota: 10:00-18:00, niedziela: 10:00-18:00 (w trakcie przerwa obiadowa we własnym zakresie)
Gdzie: TBA
✔️Maksymalna liczba uczestników: 25Warsztaty będę się skupiać na reżyserii i oświetleniu planów zdjęciowych. Dowiecie się jak tworzyć klimatyczne sceny filmowe. Omówione zostaną techniki oświetlenia tła i postaci, a także zasady kompozycji oraz dobór optyki. Pierwszy dzień poświęcony będzie bardziej teorii natomiast drugiego dnia dostaniecie zadanie operatorskie, które będziecie mogli realizować zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz, a po nim nastąpi omówienie tego, co udało Wam się nagrać.

🎬Podczas każdego z dni warsztatowych będziecie mogli korzystać z najnowszego sprzętu od firmy Fujifilm Polska aparatach z serii X-H2S oraz X-T4, a także obiektywach z serii MKX oraz serii X. Podczas warsztatów będziecie mogli korzystać także ze sprzętu oświetleniowego od firmy Lighthouse.guru.
❗️Pamiętajcie, w warsztatach mogą uczestniczyć bezpłatnie członkowie zarejestrowanych ekip na 12. edycję 48HFP Warszawa❗️Koszt uczestnictwa dla osób niezapisanych na konkurs jest taki sam, jak koszt rejestracji na festiwal – 420 zł do 9 września oraz 480 zł od 10 września.

Link do rejestracji na warsztaty: https://forms.gle/RH7hVcCswojfPhmt7
Więcej o festiwalu 48HFP Warszawa: https://www.48hfppoland.pl
Tu zarejestrujesz swoją ekipę: http://www.48hourfilm.com/warsaw/48hfpp

Biografie prowadzących:
🔵Wiktor Obrok – Założyciel Niezależnej Szkoły Filmowej OFFmaster, filmowiec, fotograf. W branży pracuje od 15 lat. Prowadzi własne studio filmowe, realizuje filmy reklamowe, krótkometrażowe i eventowe. Wykładowca przedmiotu „Spoty i Filmy Reklamowe” na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Uczestniczył w realizacji wielu produkcji filmowych jako reżyser, autor zdjęć i montażysta. Współpracuje z Grupą Filmową Darwin i Plenerami Film Spring Open. Prowadzi kanał na YT OFFmaster ONline. Od 2014 roku prowadzi szkolenia dla filmowców profesjonalnych.
🟣Grupa Filmowa Darwin to popularny kanał na YouTube, tworzący humorystyczne materiały wideo o różnej tematyce. Aktualnie Darwini mają ponad 900 tysięcy subskrybentów oraz aż 156 milionów wyświetleń filmów.
G.F. Darwin powstała oficjalnie 1 lipca 2012 roku, a została założona przez Jana Jurkowskiego i Marka Hucza, absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
Od 2016 roku G.F. Darwin zaczęła tworzyć Zakazane Spoty Darwina, czyli reklamy tworzone na zlecenie konkretnych firm. Do tej pory powstały filmy dla: konferencji Confitura oraz firm: Ikea, Netia, TÜV Rheinland, Bank Zachodni WBK, Netflix, Santander Bank.
W ich produkjach brali udział m.in Marcin Dorociński, Magdalena Różczka, Tomasz Kot, Tomasz Schuchardt i Barbara Kurdej-Szatan, Edyta Olszówka, Jacek Braciak i Zbigniew Zamachowski.
Strona prowadzących: https://www.gfdarwin.pl
Organizatorami konkursu są:
Fundacja Przestrzeń Filmowa
48 Hour Film Project Inc.
Partnerem Strategicznym jest:
Fujifilm Poland
Partnerzy:
Kino Elektronik
Instax
StoryLab Pro
No Problemo Music – powered by Audionetwork