Warsztaty filmowe 48HFP z Fujifilm Poland

Gotowi na tegoroczne warsztaty?

W tym roku mamy dla członków zarejestrowanych ekip dwa wyjątkowe dni z niezwykłymi prowadzącymi!?
Link do zapisów na warsztaty: https://forms.gle/X4PcTsEEbgYHVu4k8
Tu zarejestrujesz ekipę filmową: http://48hourfilmproject.com/warsaw
Warsztaty operatorsko- oświetleniowe z Filipem Załuską
Kiedy: 16-17.10.2021
Godz. 10:30 -18:00 (w trakcie przerwa obiadowa we własnym zakresie)
Gdzie: siedziba LIGHTHOUSE.guru, ul. Kłobucka 11, Warszawa
Martwicie się krótkim dniem, a co za tym idzie krótkim czasem naturalnego światła podczas weekendu filmowego 48HFP? Niepotrzebnie! Nasz prowadzący Filip Załuska, razem z przedstawicielami Lighthouse.guru podzieli się z Wami nie tylko swoją wiedzą z zakresu sztuki operatorskiej, ale także opowie o wykorzystaniu i ustawieniu światła naturalnego oraz sztucznego. Dodatkowo pokaże sposoby modelowania światła dostępnymi powszechnie środkami, które można znaleźć nawet w swoim domu. Co więcej, podczas spotkania będziecie mieli okazję pracować na sprzęcie od Fujifilm – m.in. aparacie X-T4, który jest najbardziej zaawansowanym aparatem z serii X.
Film od A do Z. Warsztaty reżyserskie z elementami scenariopisarstwa i montażu.
Kiedy: 16-17.10.2021
Godz. sobota: 12:00-19:00, niedziela: 10:30-18:00 (w trakcie przerwa obiadowa we własnym zakresie)
Gdzie: siedziba LIGHTHOUSE.guru, ul. Kłobucka 11, Warszawa
Czy macie wystarczające umiejętności aby wygrać Jubileuszową edycję 48HFP?
Nasz juror 9. edycji 48HFP, Tomasz Konecki sprawdzi to podczas nadchodzących warsztatów.
Podczas jednego weekendu przejdziecie przez każdy etap tworzenia filmu krótkometrażowego. Zaczniecie od stworzenia scenariusza, następnie poznacie tajniki pracy reżysera na planie filmowym oraz współpracy z aktorem, będziecie kręcić około minutowy film, a następnie po montażu wspólnie omówicie efekty Waszych działań.
Brzmi spoko? No pewnie!
To idealna okazja żeby wypytać o wszystko, co ciekawi Was w procesie tworzenia filmu. Warsztaty są najlepszym wyborem dla ekip, które chciałaby przygotować się przed startem konkursu na czekające ich wyzwanie. Szczególnie zapraszamy na nie reżyserów, scenarzystów oraz montażystów.
❗️UWAGA ❗️Limit miejsc na oba warsztaty ograniczony. W tym roku mamy dla Was tylko 20 miejsc na każdy warsztat. Kto pierwszy ten lepszy ?
O PROWADZĄCYCH

Filip Załuska – absolwent Realizacji Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Autor zdjęć, reżyser oraz scenarzysta, laureat wielu nagród filmowych w Polsce i za granicą.
Współpracował przy filmie Hardkor Disko w reż. Krzysztofa Skoniecznego oraz serialu Ultrafiolet w reż. Jana Komasy.
W 2020r nakręcił krótki film dotykający problemu katastrofy klimatycznej „ In Between ” – w oficjalnej selekcji UK Film Festival 2020.
Filip jest również twórcą autorskich teledysków, operujących emocjonalną symboliką w mrocznej stylistyce filmowej. Teledyski te zdobyły szerokie uznanie, wygrywając wiele nagród na festiwalach międzynarodowych.
Tomasz Konecki – Polski reżyser, absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i studiów doktoranckich w Polskiej Akademii Nauk. Zrealizował kilka filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych i krótkich form fabularnych. Jako reżyser pełnometrażowych filmów fabularnych zadebiutował w 2000 roku komedią “Pół serio”. Ponadto twórca takich filmów jak: “Ciało”, “Testosteron”, “Lejdis”, “Listy do M.”, czy najnowszego obrazu o tytule “Całe szczęście”. Laureat dwóch Złotych Kaczek za filmy “Ciało” i “Lejdis” oraz Nagrody Specjalnej Jury i Nagrody Video Studio Gdańsk za film “Pół serio” na Festiwalu w Gdyni.