Meet&Greet Jubileuszowej edycji 48HFP Warszawa

Meet & Greet to przedfestiwalowa okazja do poznania się i porozmawiania na tematy związane z branżą filmową i 48 Hour Film Project. W cztery kolejne środy (29 września oraz 6, 13 i 20 października) o godz. 20.00 spotykamy się w Klubojadalni Młodsza Siostra.

29 września, godz. 20.00
The Best Of 48HFP

To już dziesięć lat 48 Hour Film Project w Polsce! Za nami dekada niezapomnianych przygód, zabawnych historii, wielkich wzruszeń i emocjonujących sukcesów. Dekada, w trakcie której stworzyliście w 48 godzin kilkaset wspaniałych filmów. Za nami też niemal dwa lata od kiedy po raz ostatni widzieliśmy się z Wami na żywo. Spotkajmy się więc, żeby wypić wspólny toast, powspominać dawne czasy, zobaczyć starych znajomych i nawiązać nowe kontakty. P.S. Krążą słuchy, że dołącza do nas osoby, które pamiętają pierwszą polską edycję 48HFP.
6 października, godz. 20.00
Film empatyczny. Między reprezentacją a stereotypem
Reprezentacja społecznej różnorodności na ekranie jest w dzisiejszych czasach wyjątkowo ważna. Wiele mówi się o potrzebie zwiększenia widoczności osób z niepełnosprawnościami, osób nieneurotypowych czy nieheteronormatywnych. Uczestnicy_czki 48HFP nieraz próbują na tę potrzebę odpowiedzieć. Jak dbać o ekranową widoczność przedstawicieli i przedstawicielek grup zagrożonych wykluczeniem? Gdzie leży granica pomiędzy pozytywną reprezentacją a eksploatacją? Jak unikać ekranowych stereotypów?
Gość: Kamil Kopacewicz
Kamil Kopacewicz – lingwista, analityk dyskursu, doktorant Szkoły Doktorskiej UW. Tworzy grafiki dla Słownika Empatycznego Języka Polskiego i uważnie przygląda się rozwojowi języka w polskiej przestrzeni publicznej. Prowadzi również podkast Artykuły Naukowe Czytane i rozwija myśl polofuturystyczną w różnych projektach multimodalnych. Laureat drugiego miejsca w konkursie Futuwawa 2021. W ramach projektu Słownik Empatyczny Języka Polskiego pomaga promować inkluzywny język i uwrażliwiać na szkodliwe strategie retoryczne, panujące w mediach.
13 października, godz. 20.00
Jak przestraszyć widza w kilka minut?
Przepis na krótkometrażowy horror
Ocean krwi i latające kończyny a może tajemnicze zjawy i niepokojący klimat? Z egzystencjalnym przesłaniem czy dla czystej rozrywki? Na śmiesznie czy na poważnie? Horror ma niejedną twarz, a nakręcenie go w 48 godzin to nie lada wyzwanie. Jak przestraszyć widza mając na to zaledwie dwie doby i kilka minut ekranowego czasu? O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy specjalistę od kina grozy Jacka Rokosza.
20 października, godz. 20.00
Dobrostan na planie filmowym
Kręcenie filmu generuje wiele stresów. A kiedy na stworzenie swojego dzieła ma się zaledwie 48 godzin, emocje mogą sięgnąć zenitu. Jak radzić sobie z napięciami w ekipie? Jak zadbać o to, żeby wszystkie osoby na planie filmowym czuły się dobrze? Jak zapewnić komfort aktorom i aktorkom przed kamerą? Jak zadbać o swoje granice i potrzeby? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi wspólnie z naszymi gośćmi i gościniami.