Warsztaty filmowe Fujifilm

Jak całe wydarzenie w onlinie, to całe! Warsztaty w większości też zostaną utrzymane w duchu nowych technologii ? ?
Link do wszystkich zapisów: https://forms.gle/TKFm8GJTnwxqhU2e9
Będziecie mogli oglądać je, gdzie chcecie, na czym chcecie, z kim chcecie i kiedy chcecie.
⚠️ UWAGA⚠️
Na większość wydarzeń obowiązuje limit zapisów, dlatego prosimy o przemyślane i mądre zapisywanie się! W razie wątpliwości, będziemy dzwonić do Was – a jeśli nie odbierzecie telefonu, to będziemy Was wykreślać z list.
Poniżej prezentujemy grafik tegorocznych zajęć ???
? Warsztaty operatorsko- oświetleniowe Fujifilm z Bartkiem Bieńkiem
Kiedy: 12-13.09.2020
Godz. 10:00 -16:00 (w trakcie przerwa obiadowa we własnym zakresie)
Gdzie: siedziba LIGHTHOUSE.guru, ul. Kłobucka 11, Warszawa*
Podczas dwudniowych warsztatów z Bartoszem Bieńkiem, będziecie nie tylko korzystać ze sprzętu oświetleniowego jaki oferuje Lighthouse.guru, ale również dowiecie się jak poradzić sobie na planie filmowym bez profesjonalnych lamp. Co więcej, podczas spotkania będziecie mieli okazję pracować na najnowszym sprzęcie od Fujifilm – aparacie X-T4, który jest najbardziej zaawansowanym aparatem z serii X. Prowadzący przekaże Wam tajniki sztuki operatorskiej oraz doradzi, jak uniknąć błędów podczas 48 godzinnej walki z czasem ?
Nasze warsztaty będą prowadzone na dwóch poziomach zaawansowania, a żeby wziąć w nich udział trzeba być członkiem zarejestrowanej ekipy na 48HFP Warszawa Home Edition.
⚠️UWAGA! Limit miejsc ograniczony. W tym roku mamy dla Was tylko 20 miejsc. Kto pierwszy ten lepszy
*Warsztaty operatorsko-oświetleniowe, są jedynymi warsztatami prowadzonymi przy udziale uczestników. Prosimy Was w związku z tym o wzięcie ze sobą maseczek oraz przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych przez cały czas trwania warsztatów. Na dwa dni przed rozpoczęciem warsztatów prześlemy do zarejestrowanych uczestników spis aktualnych wytycznych.
⌨️ Warsztaty scenariopisarskie z Agnieszką Kruk scenariopisarstwo.pl Agnieszka Kruk
Kiedy: 12-13.09.2020
Godziny 10:00- 14:00
Gdzie: online
Jeden z najczęściej popełnianych błędów w filmach nakręconych na konkurs 48HFP?
Niedopracowany scenariusz, w którym brakuje zakończenia.
Dlatego zachęcamy wszystkich scenarzystów do wzięcia udziału w warsztacie skoncentrowanym na pisaniu scenariusza filmu krótkometrażowego w bardzo krótkim czasie. Prowadząca pomoże przekuć dobry pomysł na scenariusz, nauczy, jak stworzyć ciekawą postać, zbudować fabułę poprowadzić narrację. Drugi dzień będzie kontynuacją zdobytej już wiedzy, dlatego przygotujcie się na pracę domową i jej szerokie omówienie.
⚠️ Nie ma limitu miejsc.
? Warsztat z postprodukcji obrazu z Jarkiem Kapuścińskim
Kiedy: 19-20.09.2020
Godz.: 11:00-15:00
Gdzie: online
Zajęcia odbywać się będą na dwóch poziomach zaawansowania, ale skoncentrowane będą przede wszystkim na efektach wizualnych. Pierwszego dnia uczestnicy nauczą się podstaw montażu i postprodukcji. Drugiego dnia omówione zostaną bardziej zaawansowane tematy, a słuchacze dowiedzą się co to jest tracking, difference czy miękka maska. Poruszone zostaną również problemy na planie, z którymi można się zmierzyć na etapie postprodukcji. Zajęcia prowadzone będą w programach Adobe After Effects i Adobe Premiere
Warsztat jest prowadzony w formie online, w związku z tym każdy uczestnik poza własnym laptopem powinien mieć zainstalowany program Adobe Premiere.
⚠️ Limit miejsc: 30 miejsc.
? Warsztat z dźwięku w filmie z Pawłem Uszyńskim
Kiedy: 19-20.09.2020
Godz.: 11:00-15:00
Gdzie: online
Film bez dźwięku? Ponad 100 lat temu tylko w ten sposób można było kręcić i oglądać filmy. Teraz te czasy minęły bezpowrotnie. Dźwięk jest tak samo ważny jak aktorzy, scenografia, kostiumy – bez niego nie ma kompletnego dzieła jakim jest film.
Dla początkujących filmowców bywa nie lada problemem sztuka nagrania dialogów tak aby wszystko było wyraźne, bez odgłosów ulicy, wyjących karetek i szczekających psów.
Na warsztatach dowiecie się co zrobić, aby widz usłyszał wszystkie kwestie dialogowe, a z ekranu było słychać ćwierkanie ptaków za oknem.
Opowie Wam o tym Paweł Uszyński – mistrz dźwięku, zarówno na planie jak i po zdjęciach.
1️⃣ Warsztaty dźwiękowe. Pierwszy dzień będzie poświecony podstawowym zagadnieniom związanym z tym co zrobić, aby dobrze nagrać dźwięk w trakcie planu filmowego.
2️⃣ Warsztaty z postprodukcji dźwięku. W drugim dniu bardziej zaawansowane osoby poznają tajniki postprodukcji dźwięku, czyli to wszystko co magicy dźwiękowi czynią już po skończonym okresie zdjęciowym.
? Uczestnictwo we wszystkich naszych wydarzeniach jest równoznaczne ze zgodą na wykorzystanie wizerunku w celu dokumentacji oraz promocji wydarzeń organizowanych przez Fundację Przestrzeń Filmowa. Zgodę można wycofać pisząc na adres ado@przestrzenfilmowa.org.
Głównym organizatorem wydarzenia jest Fundacja Przestrzeń Filmowa
Partnerem strategicznym wydarzenia jest Fujifilm Poland
Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Stołeczne Warszawa